De Kerkveiling

Veilinghamer Zaterdag 15 november was het dan zover, de 1e kerkveiling ging van start!
Na een welkomstwoord door André Bik en een toelichting over het orgelfonds door John Verbeek, startte veilingmeester Patrick Becks de veiling. Als zoete broodjes werden de kavels verkocht, met als klappers van de avond een weekje Terschelling en een stedentrip naar Rome. Meer dan 110 kavels werden door de veilingmeester aan de man/vrouw gebracht!
De aansluitende loterij werd in vlot tempo door Maarten van Welie en notaris Cusell voltooid, met natuurlijk als hoofdprijs de fiets, gewonnen door Margreet Krijgsman.
De uiteindelijke opbrengst van deze succesvolle avond bedraagt maar liefst……   € 20.000,--
Kortom een mooie opbrengst, met dank aan alle sponsors, donateurs, organisatoren, vrijwilligers en kopers natuurlijk!

Opbrengst kerkveiling
De opbrengst van de kerkveiling wordt besteed aan de grote restauratie van het orgel. Er is veel geld nodig voor die restauratie. In de kerk staat een Lohman orgel. De orgelbouwfamilie Lohman behoorde tot de belangrijkste orgelbouwers in de 19e eeuw boven de grote rivieren. Het orgel is dan ook erg oud en uniek. Het orgel heeft eerder (1843) in de kerk van de ‘Oude toren’ gestaan. Het orgel werd in 1870 overgeplaatst naar het huidige kerkgebouw. Door kenners wordt beweerd dat het orgel het midden houdt tussen een orgel uit de barok en een orgel uit de romantiek.

Het vervolg .....
Op de veilingavond is ook de volgende actie voor het orgel gestart: de 'verkoop' van orgelpijpen. In het orgel staan niet minder dan 999 orgelpijpen (en -pijpjes) die geadopteerd kunnen worden voor een bedrag variërend van 5 tot 500 euro. De start van deze actie heeft ondertussen al zo'n € 7.350 opgeleverd. Binnenkort hier meer over deze actie, met o.a. een intekenformulier!

De lijst met sponsors van de veiling:

• AH Warmond
• Garagebedrijf Vink
• Schildersbedrijf De Best (Katwijk)
• Uitvaartverzorging Vliem (Sassenheim)
• Profile Warmerdam
• Makelaardij Abram (Gouda)
• Blue Boat canal cruises (Amsterdam)
• Boek, Kado enzo
• De Oude School - Drinken & Eten
• Zuiderzee Museum (Enkhuizen)
• Restaurant 't Kompas (Kaag)
• Kapsalon Elegance
• Woninginrichting Verkaik
• Grand Café het Wapen van Warmond
• Juwelier van Willegen (Den Haag)
• Loodgietersbedrijf Michel van Dam
• Garage van Dijk (Sassenheim)
• Frans van Stijn - Wonen en slapen
• Kees en Leny's Bloemenkraam
• Kapsalon de Kop van Warmond
• Tuincentrum de Bosrand (Wassenaar)
• Kaasboerderij Warmerdam
• Kunstlokaal Warmond
• Vlaai & zo
• Mark de Nie Installatietechniek
• Apotheek Warmond
• Woonwinkel Lynn (Pop Up store)
• Radio TV Duijnstee (Sassenheim)
• ..... (zie de logo's hieronder)

  Met (financiële) hulp van deze particuliere donateurs is de kerkveiling mogelijk gemaakt:
• Jan en Rini Karstens
• John en Lieske Verbeek
• Anne Noordzij
• Camée van Blommestein
• Sjouke en Irène Veenbaas
• Peter Krijgsman
• Marga Hoekstra
• Roelof Assies
• André Bik
• Henny en Gerda Langenberg
• Teun vd Luit
• Mevrouw Lever
• Adri Helmus
• Frank vd Luit
• Riegonda van Welie-Kaai
• Eva Veenbaas
• Popco Bakkers
• Ard van der Steur
• Kinderkerk PG Warmond
• Bram van Leuveren
• Maarten ’t Hart
• Anneke Kaai
• Patrick Becks
• Hendrik Jan Brakels
• Evelyne van Gent
• Heleen Overvliet
• Truusje Wiersma
• Mevrouw Verkuijl
• Leo Heemskerk (boerderij de Boshoeve)
• Corry Knottnerus
• Henk van Dongen
• Wimke & Roelof Janssens
• Nico Cusell
• Paula Warmerdam
• Arie de Best
• Mirjam Koolmees
• Esther de Groot
• ..... (wie we nog vergeten mochten zijn)

De Kerkveiling van PG Warmond wordt mede mogelijk gemaakt door:
Logos1 Logos2 Logos3